כל הברכות

ברכות חמות לד"ר ציפי עברי על זכייתה במענק מחקר של הקרן הבינלאומית ללימודי יפן (Japan Foundation)! המחקר יעסוק בהשלכות של רעידות אדמה ואסונות בכלל על חוויות הלידה ושיטות המיילדות ביפן העכשווית. כותרת המחקר: "The long-term impacts of earthquakes on childbirth cultures in Japan".

--

ברכות לתלמידותינו ד"ר נועה לביא וד"ר מיה יטיב-גורנוסטייב על קבלת הדוקטורט! טקס קבלת תואר דוקטור לפילוסופיה נערך ביום שני 27.5.19 באודיטוריום חיפה.

--

ברכות חמות לבוגרת המ"א הטרייה שלנו עתליה שיינפלד, שזכתה בציון לשבח מטעם האגודה האנתרופולוגית לשנת 2019 על עבודת התזה שלה, "מאמצעי מניעה לניהול פוריות: פענוח הגוף הנשי בקהילת שיטת המודעות לפוריות" שנערכה בהנחיית ד"ר ציפי עברי. פרטים נוספים בדף שלנו. המנחה ד"ר ציפי עברי שלחה את ברכותיה על הזכייה: "ברכות חמות לעתליה על הזכייה בציון לשבח של האגודה האנתרופולוגית. אני גאה מאוד בהישגיה ומזמינה את כולן/ם בהתלהבות לקרוא את האתנוגרפיה המשובחת שכתבה. עבודתה שופכת אור על המאמצים היומיומיים שנשים משקיעות בניהול יכולות הפריון של גופן במסגרת שיטת המודעות לפוריות. העבודה מאירה תחום שנחקר מעט מאוד באנתרופולוגיה ותורמת לדיונים על הקשר בין ניהול פוריות לבין זהות ועוצמה נשית. עוצמותיה של העבודה טמונות במסע החקר עתיר התשוקה, האמיץ והבלתי מתפשר שעתליה לקחה על עצמה. היתה לי הזכות ללוות את המסע הזה."

--

ברכות לראש החוג ד"ר קרול קדרון על זכייה בקרן ISF עבור מחקרה Taking the Soldier Home: An Ethnographic Study of Domestic Commemoration of Fallen Soldiers in Israel !

--

ברכות חמות לפרופ' עמליה סער על קבלת דרגת פרופסור חבר!

--

מזל טוב לתלמידתנו ד"ר נועה לביא על אישור הדוקטורט! המנחה, פרופ' נורית בירד-דוד, מברכת: "שמחה לבשר ששני חוקרים מובילים בעולם בתחום המחקר של ציידים לקטים שיבחו את עבודת הדוקטורט עם המלצה להוציא אותה לאור כספר! ישר כוח, נועה". ברכות חמות מכולנו!

--

ברכות לתלמידת החוג מיה יטיב-גורנוסטייב על אישור הדוקטורט! המנחה, ד"ר קרול קדרון, מברכת: "אני מאד שמחה וגאה לאחל לד"ר מיה גורנוסטייב מזל טוב על קבלת התואר השלישי. לאחר מסלול מאתגר, הודות להתמדה רבה ואמונה שיש מקום בשדה האנתרופולוגי לקול אלטרנטיבי, מיה קיבלה חוות דעת מצויינות." מאחלים הצלחה רבה בהמשך דרכך!

--

ברכות חמות לחברת הסגל שלנו פרופ' נורית בירד-דוד, שזכתה בפרס על מפעל חיים וחברות כבוד באגודה הבינלאומית למחקרי ציידים-לקטים (International Society for Hunter-Gatherer Research)! פרופ' בירד-דוד מספרת: "זו הייתה הפתעה עבורי כאשר במהלך הארוחה החגיגית של כנס האגודה שהתקיים זה עתה בפננג, מלזיה, הכריזו על כך".

--

החוג לאנתרופולוגיה מברך את ד"ר נדים כרכבי על זכייתו במלגת מעו"ף ועל הצטרפותו לסגל החוג!

--

אושרה תכנית הספח "אנתרופולוגיה רפואית ופסיכולוגית"! התכנית מעניקה התמחות ייחודית בכשירות תרבותית במוסדות רפואה, רווחה ובריאות הנפש. מוזמנים/ות להירשם לשנת תשע"ט!

--

שמחות לבשר שסנאט אוניברסיטת חיפה אישר סופית את הקמת החוג לאנתרופולוגיה, וכעת זהו חוג עצמאי מן המניין. תהליך הקמה ארוך הגיע לקצו החיובי. תודה לכל הרבים והרבות שפעלו לטובת העניין!